info@meistrasrimas.lt

 

Pinigai neša laimę tik leidžiami

Žmonės dažnai mano, kad laimė vienaip ar kitaip priklauso nuo pinigų. Tiksliau, nuo jų kiekio. Mokslininkai pateikė naują teoriją: pinigai suteikia laimės tik tuo atveju, jeigu juos išleidžiame kitiems. Pasitenkinimą jaučiami padėdami kitiems Mokslininkams seniai nedavė ramybės prieštaringas faktas: vidutinis žmogaus atlyginimas šiais laikais yra daug didesnis nei prieš 50 metų, tačiau žmonės kažkodėl nėra laimingesni. Veikiau atvirkščiai: dabar nepatenkintųjų gyvenimu yra daugiau nei prieš dešimtmetį, o 1970-aisiais jautėsi nelaimingi tik keli procentai žmonių. Žinoma, žmonės nenori gyventi nuo algos iki algos. Tačiau vis dėlto anksčiau jie dalį santaupų išleisdavo, norėdami paremti senyvo amžiaus giminaičius, pamaloninti draugus, stengėsi padėti vargšams. Tokios nežymios išlaidos, sociologų nuomone, suteikė žmonėms laimės ir vidinio pasitenkinimo. Šiuo metu žmonės (jeigu jie, žinoma, neturi atliekamo milijono) labdarai skiria vis mažiau. Beprotiškas gyvenimo tempas verčia skubėti, ir kartais neturime nei kelių laisvų sekundžių, nei smulkių monetų piniginėje, kad padėtume pagyvenusiai moterytei, sėdinčiai prie bažnyčios ar kur nors gatvėje. Ir net nesvarbu, kad tie vargšai gali būti apsimetėliai: jūs jaučiatės laimingi ir didžiuojatės savimi, galėdami padėti žmogui bėdoje. O kur žmogus išleis jūsų paaukotus pinigėlius — jau kitas klausimas. Patikimiausia investicija – artimieji Profesorė Elizabetė Dan atliko tyrimą, teoriškai įrodantį šią tendenciją: tai, kam žmonės išleidžia uždirbtus pinigus, yra taip pat svarbu, kaip ir tai, kaip jie tuos pinigus uždirba. Profesorės tyrime dalyvavo 632 žmonės, kurie turėjo pažymėti savo laimės lygį nuo 1 iki 10 balų skalėje bei papasakoti apie savo pajamas ir kur jos „iškeliauja“. Eksperimento rezultatai parodė, kad žmonės, išleidžiantys apie 20 proc. uždarbio artimiesiems, laiko save sėkmingesniais, harmoningesniais ir lamingesniais už kitus. O respondentai, daugybę pinigų išleidžiantys prabangos daiktams, pasirodo, ne visuomet yra laimingesni už tuos, kurie vos suduria galą su galu.

Pagal: www.alfa.lt

Tuo tarpu

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Rūta Vainienė vieno pokalbio metu prisipažino girdėjusi ne vieno rimto ekonomisto svarstymus apie tai, kad šioji krizė gali išprovokuoti visiškas naujos sistemos atsiradimą. „Pastangos suvaldyti dabartinę ekonominę krizę gali nejučia atvesti pasaulį prie visuotinio socializmo bei bendros pasaulinės valdžios. Dabar šalių valdžios nacionalizuoja bankus, kitame etape gal bus nacionalizuojami visi valstybiškai svarbūs bankrutuojantys objektai? Prognozuojama, kad krizės pasekoje atsiras griežtos pasaulinio masto reguliacijos, tad tuo pačiu ir verslo suvaržymai, nes verslas neatsiejamas nuo finansavimo. Įdomūs procesai. Gal išties mūsų akyse vyksta tylus pasaulinis santvarkos pakeitimas?“, – svarstė ekonomistė.

Pagal: www.alfa.lt

Hiperinfliacija prasidės Kinijoje ir sunaikins dolerį

Kadangi Kinija gamina daugumą pasaulio pigių plataus vartojimo prekių, ji savo hiperinfliaciją eksportuoja į Pasaulį. Tai reiškia, kad joks vertybinis popierius, popieriniai pinigai nepergyvens šio įvykio su nenukentėjusia perkamąja galia. Kai kurie praras visą vertę ( doleris), o tuo metu kiti išgyvens, tik praras perkamąją galią ( juanis, euras, jena ir t.t. ). Vieninteliai pinigai, kurie išsaugos visą savo vertę, susidūrę su Kinijos hiperinfliacija, tai auksas. Kinija nuskandins dolerį, kad išgelbėtų juanį.