Consultations, jobs gallery, advices

Elektrinio vandens šildytuvo priežiūra

Ne vienuose namuose vanduo šildomas elektriniu šildytuvu. Tad šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip dera jį tinkamai prižiūrėti, kad vanduo sušiltų greitai ir neišeikvotumėte pernelyg daug elektros energijos.

 

Nepamirškite pašalinti kalkių

Elektrinio šildytuvo eksploatacijos ypatumai labai priklauso nuo naudojamo vandens ypatybių ir prietaiso naudojimo intensyvumo. Kuo kietesnis (kuo daugiau turi kalkinių priemaišų) vandentiekio vanduo, tuo greičiau elektrinio šildytuvo kaitinimo elementas pasidengia apnašomis ir šalto vandens kaitinimas tampa neefektyvus.

Nors šiuolaikiški elektriniai vandens šildytuvai turi anodus, kurie neleidžia apnašoms pasilikti ant kaitinimo elementų, jos kaupiasi šildytuvų dugne, ilgainiui uždengdamos pačius kaitinimo elementus. Kad to neatsitiktų, galima naudoti įvairių gamintojų įrenginius, skirtus kalkėms iš vandens pašalinti.

 

Profilaktinis remontas

Net ir rūpinantis kalkių iš vandens pašalinimu, labai pailgėjus laikui, reikalingam šaltam vandeniui pašildyti, ar padidėjus elektros sąnaudoms, siūloma atlikti profilaktinį elektrinio šildytuvo remontą. Tai daroma tokia tvarka: pirmiausia, šildytuvas išjungiamas iš elektros tinklo, po to, užsukus šalto vandens tiekimo čiaupą ir naudojant apsauginį vožtuvą, išleidžiamas šildytuve esantis vanduo. Kai prietaisas ištuštėja, galima atsukti šildytuvo apačioje esančius varžtus ir ištraukti vandens kaitinimo elementą.

Net ir atsukus visus elektrinio šildytuvo dugne esančius varžtus, kartais būna sunku ištraukti kalkinėse apnašose įstrigusį kaitinimo elementą. Tai reikia atlikti atsargiai, kad nebūtų pažeistas kaitinimo elementas. Ištraukus kaitinimo elementą, daug kalkių lieka elektrinio vandens šildytuvo viduje, ant dugno ir sienelių, tad reikia juos kruopščiai išvalyti.

Prieš dedant kaitinimo elementą į vietą, rekomenduojama patikrinti vandens šildytuvo anodo būklę ir, jeigu reikia, pakeisti jį nauju. Taip pat siūloma pakeisti visas gumines sandarinamąsias detales, nes laikui bėgant jos praranda elastingumą ir gali tapti nesandarios. Elektrinio šildytuvo dugno varžtai užveržiami įstrižine tvarka.

 

Tikrinkite vožtuvo būklę

Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į apsauginį elektrinio šildytuvo vožtuvą. Gerai funkcionuojantis atbulinės eigos apsauginis vožtuvas apsaugo kaitinimo elementą nuo perkaitimo ir per didelio slėgio susidarymo. Pravartu periodiškai tikrinti vožtuvo būklę. Priklausomai nuo apsauginio vožtuvo modelio, paspaudus ant jo esančią rankenėlę turi pasirodyti vandens. Tai rodo, kad vožtuvas nėra užakęs.

Jei iš apsauginio vožtuvo nuolat varva vanduo, gali būti, kad vandentiekio sistemoje yra per aukštas slėgis. Jeigu nėra galimybės sumažinti slėgį, reikia keisti vadinamąjį apsauginio vožtuvo slėgio nominalą arba patį vožtuvą.

Beje, kaip ir jungiant kitus vandentiekio prietaisus, šiuo atveju taip pat nepatariama naudoti lanksčių žarnelių. Kur kas patikimiau elektrinį šildytuvą prijungti lanksčiais vamzdžiais.

 

**************************

Trumpi patarimai

* Įsibėgėjant rudeniui ir vėstant orams, namuose vis dažniau norisi įsijungti papildomą šilumos šaltinį. Tokiu metu ypač nejauku vonios kambaryje, jeigu jame nėra ištisus metus šylančio gyvatuko. Tiems, kurie tokių neturi, pravartu įsigyti kombinuotuosius gyvatukus. Tuo atveju, kai šildymo sistema dar neveikia, gyvatuke esantis skystis šildomas elektra. Kaip išsirinkti tinkamą? Jei gyvatukas bus jungiamas prie namo vandentiekio sistemos, svarbu, kad jis būtų iš nerūdijančiojo plieno ar žalvario. Prie centralizuoto šilumos tiekimo sistemos galima jungti ir juodojo metalo gyvatuką.

* Kartais tenka įsigyti nekokybišką teptuką – dažant ima slinkti šeriai, o vėl važiuoti į parduotuvę nesinori. Išeitis – teptuko šerius suveržti lanksčia viela. Kitas būdas – teptuko šerių suveržimo žiede pragręžti keletą skylučių ir įlašinti į jas keletą lašų greitai stingstančių klijų.  

* Dirbant su silikonu labai praverčia muilas. Pamuilavus rankas ar mentelę, kuria lyginama siūlė, silikonas nekibs ir išlyginta siūlė atrodys daug gražiau.

* Norint nubrėžti horizontalią liniją ant plačios sienos, galima pasigaminti paprastą įtaisą iš skaidrios žarnelės. Pripildykite tą žarnelę vandens, iškelkite jos galus į viršų, kad vanduo neištekėtų, ir turėsite primityvų gulsčiuką. Svarbu, kad žarnelėje neliktų oro tarpų. Susisiekiančio vandens lygis viename ir kitame žarnelės gale bus toks pats.

 

*************