Consultations, jobs gallery, advices

Virtuvės patobulinimai

 Po praeito straipsnio apie elektrinio boilerio priežiūrą sulaukiau skaitytojų klausimų kaip ekonomiškai naudoti elektriniame boileryje paruoštą karštą vandenį, kai elektrinis boileris įrengtas atokiau nuo vandens naudojimo taško.

 Atsakydamas, tokiu atveju, siūlyčiau, iš karto, už elektrinio boilerio įrengti karšto vandens pamaišymo vožtuvą. Tokio vožtuvo paskirtis pamaišyti iš elektrinio boilerio ištekantį karštą vandenį su šaltu vandeniu iki jums reikalingos temperatūros. Tokiu būdu vamzdžiais tekėdamas žemesnės temperatūros vanduo mažiau šilumos atiduoda aplinkai. Kitas privalumas būtų tame kad dingsta grėsmė apsiplykyti per daug aukštos temperatūros vandeniu. Tai ypač aktualu darželiuose, ligoninėse ir kitose panašaus profilio įstaigose kur karštas vanduo ruošiamas elektros boilerių pagalba.

 Klausiama, kaip teisingai surinkti vonios nuotekų sifoną. Būna atvejų kai naujai surinktas sifonas praleidžia vandenį į nuotekų sistemą. Tai pasimato kai mėgstate ilgiau pasilepinti vandens pripildytoje vonioje ir pastebite kad po kurio laiko vanduo jūsų vonioje stiprokai nuseko nors vonios išpylimo anga ir buvo sandariai uždaryta. Dažniausiai pasitaikanti priežastis neteisingas vonios sifono surinkimas. Šiuolaikiniai vonios nuotekų sifonai dažniausiai yra plokščiadugniai kas užtikrina gerą praeinamumą ir patikimą eksploataciją su minimalia priežiūra. Bėda kad ne visi meistrai žino kad sifono komplektacijoje nesant tarpinei po vonios sifono grotelėmis būtina tą tarpinę suformuoti silikono pagalba. Kitaip esant nesandariam vonios kraštui ties išpylimo anga, paruoštas prausimuisi vonios vanduo neišvengiamai nutekės į nuotekų vamzdyną.

 Šiandien dar noriu pakalbėti apie virtuvės patobulinimus, kurie nedaug kainuoja, bet visokeriopai praverčia.

 Pirmiausia pakalbėkime apie virtuvės darbastalį. Jau nusistovėjo kad pastatomų virtuvės spintelių aukštis nuo grindų paviršiaus 85cm. Tai gerai jei jūsų ūgis ne daugiau 170cm. Priešingu atveju, dirbant prie darbastalio, jums tenka kūprintis. Žinant kiek daug žmonių kenčia dėl nugaros negalavimų nekyla abejonių kad ši situacija netoleruotina. O išeitis yra ir nesunkiai pasiekiama. Tereikia paaukštinti darbastalį atsižvelgiant į jūsų ūgį. Mano 180cm. ūgiui tinkamas darbastalio aukštis 93cm. . Tai atlikti galima keliais būdais. Pirma, galima jau esančias spinteles paketi į norimą aukštį medinių bruselių, montuojamų ant grindų, pagalba. Kitas sprendimas būtų pasinaudojus proga šiek tiek atnaujinti virtuvės spintelių komplektą ir virš esamų pastatomų spintelių sumontuoti naują jums patinkančios spalvos stalviršį su įleidžiama kriaukle. Atsiradusį plyšį tarp pastatomų spintelių ir naujo stalviršio galima gražiai uždengti suderintos spalvos laminuota plokšte. Tai žymiai pigiau nei užsakinėti naują baldą. Kita vertus ,tokiu būdu galima išspręsti ir vietos stygių seniau statytų butų virtuvėse. Ne visos šeimininkės tankiai naudoja dujinių viryklių orkaites. Atsisakius pastatomos dujinės viryklės su orkaite, jos vietą virtuvėje galėtų užimti skalbyklė ar indaplovė. O dujinę viryklę galima įmontuoti į naują stalviršį virš skalbyklės ar kito prietaiso.  Tai šiuolaikiška ir patogu. Ištisinio stalviršio privalumas kad nelieka jokių plyšių tarp spintelių kur paprastai kaupdavosi nešvarumai o neretai ir virtuvės įrankiai.

 Galima atskirai pakalbėti apie įleidžiamas virtuvės kriaukles. Šių kriauklių pasirinkimas tikrai didelis: skardinės blizgios, skardinės matinės, akmens masės. Šiuo metu ypač populiarios akmens masės įvairių spalvų virtuvinės kriauklės. Jos skiriasi kainomis. Patariu nesižavėti pačiomis pigiausiomis akmens masės kriauklėmis. Teko matyti ilgiau eksploatuotas tokias kriaukles. Jų paviršius pakeitė spalvą ir jokios priemonės nepadeda jų išvalyti. Matyt racionaliausias sprendimas pasirinkti virtuvei skardinę kriauklę. Svarbu atkreipti dėmesį į skardinės kriauklės skardos storį. Kuo skarda iš kurios pagaminta kriauklė storesnė, tuo geriau. Tai užtikrina virtuvės kriauklės ilgaamžiškumą, patogu stabiliai pritvirtinti vandens maišytuvą.  Kai kurios skardinės kriauklės neturi savyje paruoštos skylės vandens maišytuvui įstatyti leidžiant pačiam pirkėjui nuspręsti kurioje vietoje įmontuoti vandens maišytuvą. Retas kuris meistras turi specialų įrankį taisyklingai skylei kriauklėje padaryti, todėl siūlyčiau jau parduotuvėje pasiteirauti ar jie neteikia tokios paslaugos. Geriau rinktis matinę arba rifliuotą skardą. Ją paprasčiau valyti. Atkreipkite dėmesį į virtuvės kriauklės komplektaciją. Kriauklė turi turėti tvirtinimo, sandarinimo ir pajungimo prie nuotekų sistemos priedus. Prieš įstatant kriauklę į jai paruoštą vietą būtina nepamiršti silikonu užsandarinti stalviršio kraštus kad stalviršio nepagadintų ten prasiskverbęs vanduo. Vandens maišytuvą rinkčiausi su pajungimui prie vandentiekio naudojamais vamzdeliais o ne šlangutėmis. Tai kur kas patikimesnis ir ilgamžiškesnis pajungimo būdas.