Consultations, jobs gallery, advices

Vargas dėl vamzdynų
Šį kartą pakalbėsime apie nuotekų vamzdynų priežiūrą ir remontą.
Problemos virtuvėje
Gana dažnai tenka pagelbėti užsikimšus nuotekų vamzdynui. Paprastai užsikemša atkarpa nuo virtuvės, nes toje atkarpoje nuotekos turi daug riebalų. Stingstantys riebalai prilimpa prie vamzdyno sienelių ir sudaro klampių drebučių masę. Tai apsunkina nuotekų tekėjimą. Jei šeimininkė dar neišmoko, kaip naudingai panaudoti kavos tirščius, ir supila juos į tokį nuotekų vamzdį, be specialisto pagalbos tikrai neišsiversite.
Kartais virtuvėje juntamas blogas kvapas, sklindantis nuo kriauklės. Jei nuotekų vamzdynas sandarus, priežastis – virtuvės kriauklės sifone. Paprastai virtuvės kriauklės turi angą, skirtą vandens pertekliui nutekėti. Užmiršus užsukti maišytuvą, vandens perteklius, kai kriauklė prisipildo, nuteka per kriauklės šone ar viršuje esančią angą ir nepatenka ant jūsų buto grindų. Būtų šaunu, kad sifonų gamintojai patobulintų dabar plačiai naudojamus virtuvės kriauklių sifonus ir nešvarumai bei riebalų apnašos negalėtų kauptis ant horizontaliosios vandens pertekliaus vamzdelio dalies. Gendant šioms apnašoms, pasklinda nemalonus kvapas. Blogas kvapas dings išardžius ir išvalius sifoną. Paslaugos kaina Vilniuje – 30–50 Lt.
Vonios vamzdynas
Reikėtų atskirai pakalbėti apie vonios kambario nuotekų vamzdyną. Jeigu iš jūsų vonios blogai išbėga vanduo, neskubėkite kviestis specialisto. Dažnai pakanka paimti didesnį pincetą ir ištraukti ant sifono grotelių pakibusius plaukus. Jei tai nepadėjo, laikas valyti vonios sifoną. Tą patį galima pasakyti ir apie vonios kriauklės sifoną. Jokios cheminės priemonės neatstos mechaninio valymo.
Ankstesniuose straipsniuose minėjau, kokius WC muiliukus naudoti, kad nekiltų problemų jiems nuplaukus. Dabar atkreipsiu dėmesį į kačių ir šunų kraiką. Galbūt ne visiems žinoma, kad jo negalima pilti į unitazą. Kraikas, stipria srove nuplaunamas į vamzdyną, nusėda ir kaupiasi. Patarčiau naminių gyvūnų išmatas surinkti užsimovus ant rankos vienkartinį celofano maišelį. Užrištą maišelį galima padėti į iš anksto pritvirtintą dėžutę ant lauko palangės arba kitoje gerai vėdinamoje patalpoje, kol galėsite išnešti su buitinėmis atliekomis.
O ką daryti, jei nuotekų vamzdis vis dėlto užsikimšo? Yra keli sprendimo būdai. Pigiausias – nuimti sifoną ir tiesiai į nuotekų vamzdį įpilti skystos ar granulių pavidalo nuotekų vamzdynų valymo priemonės naudojantis instrukcija. Atkreipsiu dėmesį, kad negalima naudoti daug šių priemonių. Be saiko naudojamos rūgštys gali pažeisti plastikinio nuotekų vamzdyno gumines sandarinamąsias tarpines. Kartą pabandžius siūlyčiau kviestis meistrą, kad vamzdyną išvalytų mechaniniu būdu, t. y. su standžiu trosu. Judinant įkištą trosą vamzdynas plaunamas tekančiu verdančiu vandeniu. Paslaugos kaina Vilniuje – 50–70 Lt. Retais atvejais nepavyksta net mechaniniu būdu išvalyti vamzdyno.
Kitas valymo būdas – aukšto spaudimo vandens srovė, naudojant tam skirtą specialią įrangą. Yra kitų dar sudėtingesnių vamzdynų valymo būdų, kurie mažiau įdomūs buitiniam vartotojui, todėl apie juos čia nekalbėsiu.
Išvalius nuotekų vamzdyną ir norint, jog problema nesikartotų, patarčiau ne rečiau kaip kartą per mėnesį išplauti vamzdyną verdančiu vandeniu, kad ant vamzdžių sienelių besikaupiantys riebalai būtų ištirpdomi, stambesnes maisto atliekas surinkti sieteliu ir reguliariai išvalyti sifonus. Beje, dera atminti, kad negalima į unitazą mesti visko, kas papuola.
****************
Trumpai
Atkreipkite dėmesį į gyvatuką
Darant vonios kambariuose ar tualetuose remontą, kyla noras pakeisti ir gyvatuką. Paprastai nueinama į parduotuvę, ir džiuginantis akį pirkinys netrukus yra sumontuojamas. Po kurio laiko per jungtis pradeda varvėti vanduo ir įvaro šeimininkams baimę, kad jų gali laukti liūdni padariniai. Problema – metalų nesuderinamumas. Juodojo metalo gaminių negalima montuoti į daugiabučių karšto vandens cirkuliacijos sistemas. Ta pati taisyklė galioja ir vario gaminiams. Daugiabučių karšto vandens cirkuliacijos sistemoms tinka nerūdijantysis plienas, žalvaris, cinkuotas metalas. Jei į šildymo sistemą yra įterpta vario ar nerūdijančiojo plieno atkarpa, reikia įdėti plastiko intarpus, kurie skirtų skirtingus metalus, kad nevyktų metalo korozija.


